Úvodní stránkaAktualityO katedřeZaměstnanciVybavení a službyFotogalerieKontakty

Aktuality

Biofyzici z Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH) dospěli k nečekanému objevu, který boří zažitou představu o fotosyntéze smrku a jemu příbuzných rostlin a vnáší světlo do problematiky jejich evoluce.


O výjimečnosti hlasu legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho zřejmě nepochybuje nikdo, kdo jeho hudební dílo jen trochu zná. Nyní tento názor potvrdili i vědci. Náš kolega Christian Herbst provedl analýzu hlasu tohoto někdejšího člena skupiny Queen. Spolu se švédskými kolegy zjistili hlasový rozsah zpěváka i další typické rysy, které dělaly jeho hlas nezaměnitelným.


Od začátku roku 2016 je na Katedře biofyziky v provozu transmisní elektronový mikroskop Jeol-2010F. Elektronový mikroskop bude využíván převážně ke studiu struktury biologických vzorků, např. proteinové komplexy či biologické membrány, jak v rámci výzkumu, tak i ve výuce studentů bakalářského, magisterského i postgraduálního studia...


K tomu, že ptáci a lidé tvoří zvuky stejným způsobem, dospěl mezinárodní tým vědců, v němž nechyběli ani odborníci na zkoumání lidského hlasu dr. Jan Švec a Christian Herbst z Katedry biofyziky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého.


18. červen 2012

Společné focení KBF1 2 3 4 5

Katedra biofyziky

Přírodovědecká fakulta

Univerzita Palackého v Olomouci

© 2011 Katedra biofyziky
Vyrobil: Tvorba www stránek | Artprodesign.com