6. říjen 2017

Noc vedců 2017

Svět je v pohybu. Přemísťují se lidé, zboží i informace. Nic nezůstává v klidu. Jaké místo má v tom všem věda? Jak k celosvětové mobilitě přispívá? Kam nás posouvá a kam míří?
To je otázka pro Noc vědců 2017.

Začátkem června se Katedra biofyziky vypravila na výjezdní seminář, jehož hlavním cílem jsou prezentace doktorandů v anglickém jazyce. Tento rok jsme změnili lokalitu a seminář se odehrál v Kunčicích u Starého Města. Přednášky byly prokládané různými sportovními aktivitami, turistikou, opalováním. Malou ochutnávku můžete vidět ve fotogalerii.

Vědě ZDAR

Naše doktorandka získala prestižní cenu Sanofi.

14. červen 2017

Věda v pohybu

Katedra biofyziky se na Vás těší v pátek 16.6. 2017 v budově přírodovědecké fakulty na veletrhu vědy a výzkumu.

Ketaki Vasant Phadke, M.Sc., studenka Katedry biofyziky, získala prestižní ocenění Gisele Oliveira Prize of $200 za svůj poster s názvem "Contribution of High speed Videokymography to diagnosis of voice disorders  - A Clinical study" (Školitel: Dr. J. Svec, Palacky University).

Gratulujeme!

11. květen 2017

Ravi vyhrál cenu děkana

Dne 4. května 2017 proběhl 14. ročník studentksé vědecké soutěže O cenu děkana. Náš doktorand Ravindra Sonajirao Kale, M.Sc. si odnesl výhru v sekci Fyzika, kategorie Doktorská.

Nový pohled na rostliny a jejich vnímání okolního světa přinesla spolupráce vědců z Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH). V uplynulých dvou letech nahlíželi detailně do nitra masožravé rosnatky kapské (Drosera capensis) a porovnávali její elektrickou signalizaci a fyziologickou odpověď v případech, kdy polapí kořist nebo je mechanicky poškozena. Zjistili, že odezva rostliny na oba podněty je velmi podobná a masožravost se tak patrně vyvinula z obranných mechanismů rostliny.

20. prosinec 2016

Vánoční nálada

HO HO HO

Santa kam se podíváš

HO HO HO

Autor: Secret SantaZobrazit celou aktualitu

Katedra biofyziky sbírá prestižní ocenění za svou práci v roce 2016. Dr. Roman Kouřil obdržel Cenu děkana, Cenu ředitele CRH získala hned pětice členů katedry – Dr. Roman Kouřil, Dr. Andrej Pavlovič, Dr. Ankush Prasad, Mgr. Lukáš Nosek a Mgr. Barbora Baránková. Všem oceněným patří velká gratulace.

Biofyzici z Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH) dospěli k nečekanému objevu, který boří zažitou představu o fotosyntéze smrku a jemu příbuzných rostlin a vnáší světlo do problematiky jejich evoluce.