11. únor 2021

Cena rektora UP za nejlepší studentskou vědeckou práci

Studentka Alina Ovsii získala pod vedením doktora Prasada druhé místo v soutěži o cenu rektora za nejlepší studentskou vědeckou práci. Oceněn byl její přínos na publikaci "Reactive Oxygen Species Imaging in U937 Cells".

Gratulujeme!!!

6. únor 2021

Návrat na KBF

--------------------------------------------------------------

Zaměstnanci odd. biofyziky CRH se rozhodli, že přestupovat na nový vysokoškolský ústav CATRIN nebudou a že zůstanou na PřF UP. Všechny výukové povinnosti budou plnit pod Katedrou biofyziky, kam budou v brzké době z odd. biofyziky CRH převedeni. Dnem 5. 2. 2021 je opět umožněno studentům se přihlašovat do 1. ročníku bakalářského studijního programu Biofyzika i do 1. ročníku navazujícího magisterského studia studijních programů Biofyzika a Molekulární biofyzika.

S pozdravem,

Petr Ilík

vedoucí odd. biofyziky CRH a bývalý vedoucí KBF

Akustická laboratoř firmy Ecological Consulting a.s. sháni pracovnika. Kontakt: Mgr. Lukáš Gabriel, předseda představenstva Ecological Consulting a.s., Legionářská 1085/8, 779 00 Olomouc, URL: www.ecological.cz, tel. 585203166

4. prosinec 2020

Od studentů pro studenty

U příležitosti dnešního Dne otevřených dveří  připravila naše studentka Nina Kadášová informativní brožurku pro zájemce o studium.

27. listopad 2020

Vědu nic nezastaví

Navzdory nelehké situaci i letos proběhne oblíbená Noc vědců. Letos poprvé je možné vychutnat si program i z pohodlí domova, k čemu se výborně hodí téma "Člověk a robot". Program startuje už dnes, ale spousta příspěvků bude k dispozici až do 31.12.2020, včetně naší krátké přednášky na téma "Robot zahradníkem" ;)

Tímto vyhlašujeme výběrového řízení na odborné zahraniční stáže studentů doktorského studijního programu Biofyzika/Biophysics. Týká se pouze studentů, kteří studují podle institucionální akreditace, to je studentů, kteří ve stávajícím školním roce jsou v prvním nebo druhém ročníku. Detaily naleznete zde.

Celkem 7 studentských prací pod vedením našich školitelů získalo letos cenu děkana ve Studentské vědecké soutěži O cenu děkana přírodovědecké fakulty.

V oboru Fyzika si ocenění v doktorské kategorii odnáší Mgr. Pavlína Andrýsková pod vedením doc. RNDr. Karolíny Machalové Šiškové, Ph.D. a Hugo Lehoux, MSc. pod vedením doc. RNDr. Jana G. Švece, Ph.D. et Ph.D.

V oboru Biologie a ekologie si ocenění v bakalářské kategorii odnáší Ovsii Alina a Eliška Průdková, obě pod vedením Ankushe Prasada, Ph.D., v magisterské kategorii Bc. Eva Szczyrbová pod vedením Mgr. Alexandry Husičkové, Ph.D. a Bc. Otakar Savara pod vedením doc. RNDr. Martiny Špundové, Ph.D., a v doktorské kategorii Mgr. Hana Crlíková pod vedením prof. RNDr. Jany Kašpárkové, Ph.D.

Všem oceněným studentům i školitelům gratulujeme!

5. květen 2020

Adéla ještě nevečeřela

Přinášíme rozhovor s doktorem Pavlovičem o jeho úspěšném junorském projektu GA ČR „Regulace enzymatických aktivit v masožravých rostlinách“ a jeho nadšení pro masožravé rostliny obecně.

8. duben 2020

Populárně o masožravkách

Naše doktorandka Mgr. Jana Jakšová publikovala článek o elektrické a jasmonátové signalizaci na stránkách nejstaršího stále vycházejícího českého přírodovědeckého časopisu Živa.

Autor: KBF

Naše laboratoř na KBF dlouhodobě spolupracuje s kolegy z Chemistry Department University of Warwick (UK) na výzkumu biologicky aktivních metalohelikátů mimikujících peptidy. Nedávno byla v prestižním časopise Chemical Science, vydávaném Královskou chemickou společností, uveřejněna studie vzniklá spoluprací týmů z University of Warwick, Biofyzikálního ústavu AVČR a naší laboratoře, která popisuje nové šroubovicové sloučeniny, působící podobným způsobem jako obranné bílkoviny přirozeně syntetizované mnoha bezobratlými, rostlinami a živočichy.

Autor: Prof. RNDr. Viktor Brabec, DrSc., Prof. RNDr. Jana Kašpárková, Zobrazit celou aktualitu

Zobrazit všechny aktuality