Úvodní stránkaAktualityO katedřeZaměstnanciVybavení a službyFotogalerieKontakty

Aktuality

Tímto vyhlašujeme výběrového řízení na odborné zahraniční stáže studentů doktorského studijního programu Biofyzika/Biophysics. Týká se pouze studentů, kteří studují podle institucionální akreditace. Detaily naleznete zde.


Letošní cenu děkana Přírodovědecké fakulty UP pro autory rozvíjející vědní obor získalo hned 10 biofyziků.

Rameez Arshad, Petr Ilík, Roman Kouřil, Zuzana Kučerová, Dušan Lazár, Monika Opatíková, Andrej Pavlovič, Pavel Pospíšil, Marek Rác, Martina Špundová

Všem oceněným gratulujeme!

 

 


Dne 6.6. byl profesor Nauš, dlouholetý člen Katedry biofyziky, jmenován novým emeritním profesorem Univerzity Palackého. Toto ocenění získal jako výraz uznání odborných a lidských kvalit. 


Odhalujeme tajemství masožravých rostlin, které Charlesi Darwinovi nedaly spát. Novinky ze světa masožravých rostlin a o tom, jak se zelení predátoři vyvinuli, si můžete přečíst zde.


Autor: Doc. Mgr. Andrej Pavlovič, Ph.D.Zobrazit celou aktualitu

Naší kolegové, Dušan Lazár a Ladislav Nebdal, získali grant z programu Horizon Europe v rámcí výzvy European Innovation Council (EIC) Pathfinder Open. Tato výzva je určena pro projekty typu „high rics, high gain“. V projektu s akronymem DREAM, který se zabývá regulací fotosyntézy, budou naší kolegové spolupracovat s vědci z Francie, Německa a Nizozemí. Více informací o projektu lze získat z článku v UP Žurnálu zde.


6. říjen 2021

FameLab - Talking Science


Mezi deset nejlepších účastníků letošního českého finále soutěže FameLab - Talking Science se probojovala i naše studentka Bc. Nina Kadášová, která se kromě oboru Molekulární biofyzika na přírodovědecké fakultě venuje také oboru Všeobecné lékařství na lékařské fakultě. Pro svou prezentaci si zvolila téma: „Ako zvládať stres podľa rastlín“.

 

Gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci!


V letošní Studentské vědecké soutěži O cenu děkana přírodovědecké fakulty bodovali čtyři studenti naší katedry: 

Bc. Zuzana Štanclová získala absolutní vítězství v oboru Fyzika za svou bakalářskou práci Vztahy mezi parametry kmitání hlasivek a intenzitou hlasu: Studie zdravé ženy pomocí vysokorychlostní videolaryngoskopie pod vedením doc. RNDr. Jana Švece, Ph.D. et Ph.D.

Hugo Lehoux MSc získal druhé místo v oboru Fyzika se svou prací Chest versus Head Register Differences in Vocal Fold Oscillations across the Pitch Range of Three Octaves. An exploratory Case Study of a Female Professional Singer pod vedením doc. RNDr. Jana Švece, Ph.D. et Ph.D.

Bc. Bc. Rameez ARSHAD, M.Sc. vyhrál doktorskou kategorii v oboru Biologie a ekologie se svou prací Revealing the architecture of photosynthetic apparatus in the diatom Thalassiosira pseudonana pod vedením RNDr. Romana Kouřila, Ph.D.

Mgr. Jana JAKŠOVÁ získala třetí místo v doktorské kategorii v oboru Biologie a ekologie se svou prací Contrasting effect of prey capture on jasmonate accumulation in two genera of aquatic carnivorous plants (Aldrovanda, Utricularia) pod vedením doc. Mgr. Andreje Pavloviče, Ph.D.

 

Všem oceněným studentům i školitelům gratulujeme!


Studentka Alina Ovsii získala pod vedením doktora Prasada druhé místo v soutěži o cenu rektora za nejlepší studentskou vědeckou práci. Oceněn byl její přínos na publikaci "Reactive Oxygen Species Imaging in U937 Cells".

Gratulujeme!!!


4. prosinec 2020

Od studentů pro studenty


U příležitosti dnešního Dne otevřených dveří  připravila naše studentka Nina Kadášová informativní brožurku pro zájemce o studium. 


27. listopad 2020

Vědu nic nezastaví


Navzdory nelehké situaci i letos proběhne oblíbená Noc vědců. Letos poprvé je možné vychutnat si program i z pohodlí domova, k čemu se výborně hodí téma "Člověk a robot". Program startuje už dnes, ale spousta příspěvků bude k dispozici až do 31.12.2020, včetně naší krátké přednášky na téma "Robot zahradníkem" ;) 


1 2 3 ... 7

Katedra biofyziky

Přírodovědecká fakulta

Univerzita Palackého v Olomouci

© 2011 Katedra biofyziky
Vyrobil: Tvorba www stránek | Artprodesign.com