Úvodní stránkaAktualityO katedřeZaměstnanciVybavení a službyFotogalerieKontakty

Aktuality

15. listopad 2017

Den otevřených dveří


Katedra biofyziky se na Vás těší při příležitosti dne otevřených dveří (1.12.2017).


25. září 2017

Běh s klokanemZačátkem června se Katedra biofyziky vypravila na výjezdní seminář, jehož hlavním cílem jsou prezentace doktorandů v anglickém jazyce. Tento rok jsme změnili lokalitu a seminář se odehrál v Kunčicích u Starého Města. Přednášky byly prokládané různými sportovními aktivitami, turistikou, opalováním. Malou ochutnávku můžete vidět ve fotogalerii.

Vědě ZDAR


Naše doktorandka získala prestižní cenu Sanofi.

 


14. červen 2017

Věda v pohybu


Katedra biofyziky se na Vás těší v pátek 16.6. 2017 v budově přírodovědecké fakulty na veletrhu vědy a výzkumu.


Ketaki Vasant Phadke, M.Sc., studenka Katedry biofyziky, získala prestižní ocenění Gisele Oliveira Prize of $200 za svůj poster s názvem "Contribution of High speed Videokymography to diagnosis of voice disorders  - A Clinical study" (Školitel: Dr. J. Svec, Palacky University).

Gratulujeme!

 


11. květen 2017

Ravi vyhrál cenu děkana


Dne 4. května 2017 proběhl 14. ročník studentksé vědecké soutěže O cenu děkana. Náš doktorand Ravindra Sonajirao Kale, M.Sc. si odnesl výhru v sekci Fyzika, kategorie Doktorská.


Nový pohled na rostliny a jejich vnímání okolního světa přinesla spolupráce vědců z Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH). V uplynulých dvou letech nahlíželi detailně do nitra masožravé rosnatky kapské (Drosera capensis) a porovnávali její elektrickou signalizaci a fyziologickou odpověď v případech, kdy polapí kořist nebo je mechanicky poškozena. Zjistili, že odezva rostliny na oba podněty je velmi podobná a masožravost se tak patrně vyvinula z obranných mechanismů rostliny.


20. prosinec 2016

Vánoční nálada


HO HO HO

Santa kam se podíváš

HO HO HO


Autor: Secret SantaZobrazit celou aktualitu

Katedra biofyziky sbírá prestižní ocenění za svou práci v roce 2016. Dr. Roman Kouřil obdržel Cenu děkana, Cenu ředitele CRH získala hned pětice členů katedry – Dr. Roman Kouřil, Dr. Andrej Pavlovič, Dr. Ankush Prasad, Mgr. Lukáš Nosek a Mgr. Barbora Baránková. Všem oceněným patří velká gratulace. 


1 2 3 4 5

Katedra biofyziky

Přírodovědecká fakulta

Univerzita Palackého v Olomouci

© 2011 Katedra biofyziky
Vyrobil: Tvorba www stránek | Artprodesign.com