Úvodní stránkaAktualityO katedřeZaměstnanciVybavení a službyFotogalerieKontakty

Vítejte na stránkách Katedry biofyziky

Biofyzika je interdisciplinární obor na rozhraní fyziky, chemie a biologie. Studenti se učí porozumět základům moderních fyzikálních technik a aplikovat je ve studiu biologických systémů. 

Katedra biofyziky (KBF) je garantem studia biofyziky na všech úrovních vysokoškolského studia (bakalářské, magisterské, doktorské). Studium probíhá v rámci dvou samostatných zaměření: Obecná biofyzika a Molekulární biofyzika. Absolventi mají praktické uplatnění v široké škále oborů, např. zdravotnictví, kriminalistice, farmacii, ekologii, zemědělství či potravinářství. Zároveň se mohou zapojit do základního i aplikovaného výzkumu fyzikálního, chemického, biologického či medicínského zaměření u nás i v zahraničí.

Výzkumným zaměřením KBF je studium struktury a funkce proteinových komplexů, reaktivních forem kyslíku v biologických systémech, studium biofyzikálních aspektů fyziologie rostlin a molekulární a buněčná farmakologie. KBF spolupracuje jak s domácími, tak se zahraničními pracovišti z Evropy i zámoří.

KBF propaguje biofyziku i mezi středoškoláky v rámci projektu Badatel.

Reklamní prezentaci KBF ve formě videoklipu (avi) můžete shlédnout zde.

Na těchto webových stránkách získáte informace o aktivitách KBF. Přejeme Vám příjemné prohlížení a věříme, že se k nám zase vrátíte!

Připravujeme novou stránku katedry v souladu se stylem stranek fakulty a univerzity. Tato nová stránka však jěště není plně funkční a není oficiální.

Aktuality


Autor: PražákováZobrazit celou aktualitu

Dne 30. 11. 2011 proběhne na Katedře biofyziky přednáška RNDr. Zdeňka Lánského, Ph.D. na téma "Regulace funkce molekulárních motorů pomocí adaptivního brzdného mechanismu".


Autor: PražákováZobrazit celou aktualitu
24. říjen 2011

Harmonogram SZZ 2011/2012Autor: PražákováZobrazit celou aktualitu
1 ... 12 13 14 15 16

Katedra biofyziky

Přírodovědecká fakulta

Univerzita Palackého v Olomouci

© 2011 Katedra biofyziky
Vyrobil: Tvorba www stránek | Artprodesign.com