Úvodní stránkaAktualityO katedřeZaměstnanciVybavení a službyFotogalerieKontakty

Vítejte na stránkách Katedry biofyziky

Biofyzika je interdisciplinární obor na rozhraní fyziky, chemie a biologie. Studenti se učí porozumět základům moderních fyzikálních technik a aplikovat je ve studiu biologických systémů. 

Katedra biofyziky (KBF) je garantem studia biofyziky na všech úrovních vysokoškolského studia (bakalářské, magisterské, doktorské). Studium probíhá v rámci dvou samostatných zaměření: Obecná biofyzika a Molekulární biofyzika. Absolventi mají praktické uplatnění v široké škále oborů, např. zdravotnictví, kriminalistice, farmacii, ekologii, zemědělství či potravinářství. Zároveň se mohou zapojit do základního i aplikovaného výzkumu fyzikálního, chemického, biologického či medicínského zaměření u nás i v zahraničí.

Výzkumným zaměřením KBF je studium struktury a funkce proteinových komplexů, reaktivních forem kyslíku v biologických systémech, studium biofyzikálních aspektů fyziologie rostlin a molekulární a buněčná farmakologie. KBF spolupracuje jak s domácími, tak se zahraničními pracovišti z Evropy i zámoří.

KBF propaguje biofyziku i mezi středoškoláky v rámci projektu Badatel.

Reklamní prezentaci KBF ve formě videoklipu (avi) můžete shlédnout zde.

Na těchto webových stránkách získáte informace o aktivitách KBF. Přejeme Vám příjemné prohlížení a věříme, že se k nám zase vrátíte!

Připravujeme novou stránku katedry v souladu se stylem stranek fakulty a univerzity. Tato nová stránka však jěště není plně funkční a není oficiální.

Aktuality

Tímto vyhlašujeme výběrového řízení na odborné zahraniční stáže studentů doktorského studijního programu Biofyzika/Biophysics. Týká se pouze studentů, kteří studují podle institucionální akreditace. Detaily naleznete zde.


Letošní cenu děkana Přírodovědecké fakulty UP pro autory rozvíjející vědní obor získalo hned 10 biofyziků.

Rameez Arshad, Petr Ilík, Roman Kouřil, Zuzana Kučerová, Dušan Lazár, Monika Opatíková, Andrej Pavlovič, Pavel Pospíšil, Marek Rác, Martina Špundová

Všem oceněným gratulujeme!

 

 


Dne 6.6. byl profesor Nauš, dlouholetý člen Katedry biofyziky, jmenován novým emeritním profesorem Univerzity Palackého. Toto ocenění získal jako výraz uznání odborných a lidských kvalit. 


Odhalujeme tajemství masožravých rostlin, které Charlesi Darwinovi nedaly spát. Novinky ze světa masožravých rostlin a o tom, jak se zelení predátoři vyvinuli, si můžete přečíst zde.


Autor: Doc. Mgr. Andrej Pavlovič, Ph.D.Zobrazit celou aktualitu
1 2 3 ... 16

Katedra biofyziky

Přírodovědecká fakulta

Univerzita Palackého v Olomouci

© 2011 Katedra biofyziky
Vyrobil: Tvorba www stránek | Artprodesign.com